تورم سالانه تولیدکننده بخش معدن به ۱۰۷.۳ درصد رسید

معدن-سنگ-ماهان

به گزارش مجله سنگ ماهان، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش معدن در پاییز ۱۴۰۰ را منتشر کرده است. بر مبنای این گزارش تورم سالانه تولیدکننده بخش معدن ١٠٧.٣ درصد بوده است که نسبت به تورم سالانه این بخش در تابستان، ٨.٨ درصد کاهش داشته است. در پاییز امسال، تورم سالانه مربوط به گروه زغال سنگ برابر با ٩٠ درصد، کانه‌های فلزی ١١٣ درصد و سایر مواد معدنی ٦٧.٣ درصد بوده است. در این فصل تورم سالانه در گروه زغال سنگ ۱۲ درصد، کانه‌های فلزی ۱۰,۳ و سایر مواد معدنی ۰.۱ درصد در مقایسه با تابستان امسال کاهش داشته است.

همچنین این گزارش نشان می دهد تورم نقطه به نقطه در پاییز امسال به ۷۹,۹ دردصد رسیده است. این عدد به این معناست که میانگین قیمت دریافتی فروشندگان مواد معدنی به ازای فروش محصولاتشان در داخل کشور، در پاییز ١٤٠٠ نسبت به فصل پاییز سال قبل، ٧٩.٩ درصد افزایش دارد. در این فصل تورم نقطه به نقطه مربوط به گروه زغال سنگ معادل ٦٥.٤ درصد، کانههای فلزی ٨٢.٩ درصد و سایر مواد معدنی ٥٩.٧ درصد بوده است. با این همه تورم نقطه به نقطه در گروه زغال سنگ ۲۴.۲، کانه‌های فلزی ۲۲.۹ و سایر مواد معدنی ۸.۹ در مقایسه با فصل تابستان ١٤٠٠ درصد کاهش داشته است.

به علاوه در پاییز١٤٠٠ تورم فصلی تولیدکننده بخش معدن ٤.٤ درصد بوده است که در مقایسه با تورم فصلی این بخش در تابستان امسال، ٥.٧ درصد کاهش داشته است. تورم فصلی مربوط به گروه زغال سنگ ١١.١ درصد، کانه‌های فلزی ٣.٧ درصد و استخراج سایر مواد معدنی ٩.٩ درصد بوده است که برای گروه زغال سنگ ۱,۷ درصد و سایر مواد معدنی ١.٢ درصد افزایش و برای گروه کانه‌های فلزی ٦.٥ درصد کاهش نشان میدهد.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *